Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 3 common:people_all_forms

Річний звіт про діяльність закладу

Date: 26 грудня 2022 о 11:25, Refreshed 8 вересня 2023 о 12:54

ШАНОВНІ КОЛЕГИ, БАТЬКИ, УЧНІ!

Наша країна переживає зараз дуже складні часи. В умовах введення в Україні воєнного стану, викликаного збройною агресією росії, освітяни - на своєму вчительському трудовому фронті. Працюють сумлінно, відповідально ставляться до виконання посадових обов’язків і вже цим наближають перемог. В своєму звіті я намагатимуся охопити основні напрямки своєї діяльності, звернути увагу на створення в ліцеї належних умов для забезпечення рівного доступу для здобуття якісної освіти, тому що з           1 вересня ми продовжили працювати в новій українській школі, головна мета якої – створити таку школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті. Тому наше з вами завдання – створити таку нову школу, до якої приємно ходити учням. У ній -  прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами своєї держави.

У відповідності до функціональних обов’язків та на виконання                     п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у ліцеї, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю Вашій увазі звіт про свою діяльність у 2022/2023 навчальному році.

У своїй діяльності протягом звітного періоду я як директор ліцею керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу закладу освіти: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом ліцею та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.

Свою роботу та роботу закладу представляю за результатами комплексного самооцінювання відповідно до чотирьох напрямків внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності, за якими оцінюють роботу закладу освіти експерти інституційного аудиту, а саме:

  • Освітнє середовище закладу освіти;
  • Система оцінювання здобувачів освіти;
  • Оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників;
  • Управлінські процеси закладу освіти.

Основна мета моєї діяльності, як керівника, у 2022/2023 навчальному році:

  • Створення умов для навчання учнів ліцею, забезпечення реалізації прав громадян на здобуття дошкільної, початкової, базової та повної загальної середньої освіти в умовах школи І-ІІІ ступенів + дошкільний підрозділ;
  • Забезпечення функціонування та розвитку закладу, підвищення якості освіти та ефективності виховання, розвитку здобувачів освіти, вихованців дошкільної групи за різними видами діяльності .
  • Враховуючи вимоги сьогодення, педагогічна діяльність ліцею спрямована на всебічний розвиток дитини, формування ключових та предметних компетентностей,  утвердження загальнолюдських цінностей, розкриття потенційних можливостей і здібностей.

            У 2022/2023 навчальному році педагогічний колектив продовжив роботу над методичною темою «Формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах реалізації компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризма».

На сьогодні  визначені  пріоритетні напрями і завдання  відповідно до вимог сучасності :

1. Створення  оптимальних умов для всебічного розвитку особистості дитини, його талантів, творчих та фізичних здібностей.

2. Підвищення освітнього рівня учнів, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей.

3. Забезпечення  активного  втілення в освітній  процес новітніх освітніх технологій навчання, ефективного педагогічного досвіду, інформаційно-цифрових технологій.

4. Забезпечення  умов для повноцінного фізичного, духовного здоров’я дітей, розвитку особистості дитини відповідно до національних та загальнолюдських цінностей.

5. Виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству.

6. Удосконалення системи національного виховання та учнівського самоврядування як необхідної форми громадянського виховання.

7. Продовження роботи із соціального захисту дітей, які потрапили в тяжкі сімейні обставини, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-переселенців.

РОЗДІЛ І. ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Освітній  процес у КЗ «Мажарський ліцей» був організований відповідно листа Міністерства освіти і науки України  від 30.06.2022 № 1/7322-22 «Про організацію 2022/2023 навчального  року» за дистанційною формою навчання і розпочався відповідно до структури навчального року  з 01 вересня 2022 року та тривав по 02 червня  2023 року. Навчальні заняття організовані в синхронному та асинхронному режимі відповідно до розкладу занять, затвердженого директором  освітнього закладу за семестровою системою: І семестр тривав з 01 вересня 2022 року по 23 грудня 2022 року; ІІ семестр з 09 січня по 02 червня 2023 року.

У дошкільному підрозділі закладу встановлено 5-денний навчальний тиждень в дистанційному режимі.      

Навчальний  рік розпочався 1 вересня і  закінчився 31 травня. 

З 1 червня по 31 серпня триває літній оздоровчий період, під час якого освітня робота планується відповідно до інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України.

Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище. Ми постійно працюємо над його оновленням та покращенням.

Проте в закладі освіти залишається проблематичним облаштування території з урахуванням доступності та універсального дизайну.

 Територія закладу частково огороджена, убезпечена від доступу стороннього автотранспорту, на території закладу немає «схованок», де учні можуть залишитися без нагляду дорослих. Територія закладу є достатньо озелененою. Пандус облаштовано.

Територія дошкільного підрозділу огороджена повністю. Не облаштовано пандус.

 Навчальні кабінети початкової школи невідокремлені від кабінетів для учнів старших класів.

 Облаштування приміщень закладу не становить загрози травмування учнів та працівників (неслизька підлога, належним чином встановлені меблі у навчальних кабінетах, не загромаджені коридори та рекреації).

Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів та навчальних приміщень, спортивної кімнати.

Заклад освіти дотримується режиму провітрювання.

Утримання туалетних кімнат відповідає санітарним умовам.

 Приміщення для харчування відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Посуду вистачає на всіх учасників освітнього процесу. В приміщенні для приготування їжі дотримуються режиму зберігання продуктів та готових страв.

Результати анкетування учнів щодо комфортного перебування в закладі освіти наступні:

    • 92% здобувачів освіти зазначили, що їм подобається перебування у школі, 8%, відповіли, що не дуже.

Заклад освіти має доступ до високошвидкісного інтернету (більше 100 МБ/с), що значно покращує освітній процес у ліцеї і дозволяє використовувати всі можливості глобальної мережі Інтернет. З розвитком глобальної мережі Інтернет ліцей отримав необмежені можливості представити себе, свій колектив та його досягнення далеко за межами свого регіону. Одночасно з’явилася можливість отримувати додаткову інформацію про навчальні заклади України та зарубіжжя, переймати їх досвід для покращення якості освітніх послуг. Інтернет дозволив вести спілкування між колегами-педагогами на сторінках веб-ресурсів, обмінюватися своїми надбаннями, вирішувати наболілі проблеми, тощо. Мережа Інтернет стала доступною у всіх кабінетах закладу, крім того у коридорах закладу, зонах рекреації відкрита «гілка» безкоштовного WІ-FІ, яку учні використовують для пошуку необхідної інформації з власних ґаджетів. Учні,  які не мають можливості підготувати необхідну для навчання інформацію з використанням Інтернету дома, спокійно можуть це зробити у навчальному закладі з використанням власних ґаджетів. Потребує підключення до мережі  Інтернет бібліотека, дошкільний підрозділ.

Важливою умовою функціонування безпечного освітнього середовище є наявність безпечного контенту, який запобігає доступу учнів до заборонених сайтів. Наш  вчитель інформатики працює у цьому напрямку.

Заклад освіти недостатньо оснащений системою протипожежного оповіщення. Наявний протипожежний щит.

Право громадян на доступну освіту реалізується шляхом запровадження різних форм навчання, однією з яких є навчання за  інклюзивною формою. Протягом 2022/2023 навчального року у закладі освіти, відповідно до заяви батьків та висновку ПМПК,   було організовано інклюзивне навчання у  7 класі – 1 учень. Організовано роботу з  двома асистентами вчителів, які пройшли курсову  перепідготовку. На початок навчального року  для учня з особливими освітніми потребами  розроблено індивідуальну програму розвитку за участю батьків, класних керівників, соціального педагога. ІПР протягом року переглядалася, доповнювалася відповідно до можливостей та розвитку дитини.    За висновками  ПМПК  введено корекційно-розвиткові заняття: корекція розвитку, лікувальна фізкультура, модефіковано навчальні програми. У закладі освіти тричі на рік відбувається засідання команди супроводу дітей з ООП щодо складання та доповнення індивідуальної програми розвитку дитини із залученням фахівців з інклюзивно-ресурсного центру. Ресурсна кімната для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами не створена через відсутність приміщення.

Цілеспрямована робота ведеться в закладі по запобіганню жорстокості та насиллю в шкільному середовищі. У грудні проведено акцію «16 днів проти насильства», у січні учні 5-9 класів відвідали захід «Школа без булінгу». На сайті ліцею розміщено корисні матеріали щодо теми антибулінгу, кібербулінгу.

Робота навчального закладу із запобігання дитячому травматизму упродовж 2022/2023 навчального року здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», наказів Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001 № 616 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах» (зі змінами), в редакції, затвердженій наказом Міністерства освіти і науки України від 07.10.2013 №1365 «Про внесення змін до Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах», від 01.08.2001 №563 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти» (зі змінами), від 18.04.2006 №304 «Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України» (зі змінами), листів Міністерства освіти і науки України від 26.05.2014 №1/9-266 «Про використання Методичних матеріалів «Вимоги безпеки під час канікул», від 16.06.2014 №1/9-319 «Про використання методичних матеріалів щодо організація навчання і перевірки знань, проведення інструктажів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх навчальних закладах.

У 2022/2023 навчальному році питання збереження життя і здоров’я учнів та запобігання випадкам дитячого травматизму розглядалося на засіданнях педагогічної ради, інструктивно-методичних нарадах при директорові, засіданнях шкільних методичних об’єднань класних керівників тощо.

В освітньому закладі наявна система профілактичної роботи з цих питань, яка включає в себе комплекси занять за розділами, які учні вивчають на уроках з «Основ здоров’я» та на годинах спілкування. Упродовж навчального року проводились Дні безпеки, лекції, турніри та інші заходи з питань запобігання різних видів дитячого травматизму згідно з планами виховної роботи.  В закладі  оформлені стенди з попередження дитячого травматизму. В кожному корпусі розташований план евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих. Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії (дотримання Санітарного регламенту під час проведення уроків в синхронному режимі) під час освітнього процесу в ліцеї у 2022/2023 навчальному році знаходився під щоденним контролем адміністрації закладу.

У класних журналах 1-11-х класів були відведені окремі сторінки для бесід із правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правил безпеки при користуванні газом, правил безпеки з користування електроприладами, правил безпеки з вибуховонебезпечними предметами, правил безпеки на воді та інші виховні заходи з попередження усіх видів дитячого травматизму.

Учителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, що зафіксовано в окремих журналах на уроках фізичної культури, трудового навчання, фізики, хімії, інформатики, біології, під час екскурсій; бесіди з попередження усіх видів дитячого травматизму перед виходом на осінні, зимові та літні канікули.

З вересня 2022 по червень 2023 року  не зафіксовані випадки травмувань під час освітнього процесу та  побутового характеру. 

У 2023/2024 навчальному році педагогічному колективу необхідно продовжити систематичну роз’яснювальну роботу з питань попередження дитячого травматизму.

Протягом 2022/2023 навчального року системно здійснювався контроль за виконанням вимог щодо безпеки життєдіяльності учнів, дотримання правил дорожнього руху, технічної безпеки, протипожежної безпеки під час навчально-виховного процесу та в позаурочний час. У роботі з дітьми педагогічні працівники дотримувалися вимог законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», комплексних заходів по школі щодо збереження життя та здоров’я учнів, запобігання травматизму серед учнів. Класні керівники вчасно проводили з учнями інструктажі з ОБЖ, заходи в рамках тематичних тижнів з безпеки життєдіяльності, щотижневі бесіди про збереження життя та здоров’я, про що робили записи встановленої форми в журналах з ТБ, планах класних керівників, класних журналах, висвітлювали свою роботу на сайті закладу, фейсбук сторінці.

Питання безпеки життєдіяльності учнів під час освітнього процесу та в побуті обговорювалися під час засідань педагогічних рад, на нарадах при директорі, на класних батьківських зборах.

Проведена соціальна паспортизація закладу. Складені і опрацьовані списки, дітей-інвалідів, дітей з багатодітних сімей, із малозабезпечених сімей, із неповних сімей, дітей учасників АТО. Складені списки дітей, яким надається безкоштовне харчування за кошти громади: учні 1-4-х класів, діти-інваліди, діти з багатодітних сімей, діти з малозабезпечених сімей (за наявності відповідних довідок), діти учасників АТО.

Для вивчення професійних нахилів і можливостей проведено тестування учнів 9-го, 11-го класів з метою надання допомоги у їх професійному самовизначенні. Проводилися онлайн-зустріч, інформування, виховні години для учнів 11 класу з питань орієнтування у виборі професії за сучасних умов.

Класні керівники та вчителі постійно тримають під контролем своїх учнів.

Головні завдання підготовки у сфері цивільного захисту школи у 2022/2023 навчальному році в основному виконані. У навчальному закладі були затверджені плани основних заходів підготовки цивільного захисту на 2022/2023 роки, уточнені Плани дій структурних підрозділів у режимах повсякденної діяльності, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, надзвичайного стану. Основні зусилля у розв‘язанні питань ЦЗ спрямовувалися на організацію навчання учнів  та постійного складу навчальних закладів згідно з чинними програмами ЦЗ, навчання їх правилам поведінки та основним способам захисту від наслідків надзвичайних ситуацій, прийомам надання першої допомоги тощо. Підготовка з цивільного захисту учнів ліцею проводилася під час вивчення курсів  «Основ здоров‘я» у 5-9-х класах; предмета – Захист України у 10-11-х класах.

Перевірка і закріплення учнями та педагогічним колективом навчального закладу теоретичних знань з ЦЗ, практичних навичок під час дій у екстремальних умовах здійснювалася під час проведення у закладі Дня цивільного захисту (дистанційний формат).

Заклад освіти укомплектований штатом кухарів та підсобним робітником. Поточні ремонти у приміщеннях їдальні та харчоблоку, ремонт та заміна технологічного обладнання, заміна посуду здійснювалася за рахунок бюджетних коштів. Протягом року адміністрацією закладу та органами громадського самоврядування  здійснювалися перевірки організації та якості харчування.

РОЗДІЛ ІІ. СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

На закінчення 2022/2023 навчального року у початкових класах закладу освіти навчається 28  здобувачів освіти,  у 5-9 класах – 36 здобувачів освіти, у 10-11 класах – 24 здобувача освіти.

Згідно з річним планом роботи  освітнього закладу  на 2022/2023 навчальний рік адміністрацією закладу було проведено аналіз досягнень учнів 1-4, 5-11-х класів.

За підсумками аналізу навчальних досягнень 2022/2023 навчального року із 88  учнів 1-11 класів:

  • 28 учнів 1-4  класів здійснено формувальне оцінення  і оформлені свідоцтва досягнень;
  • 72  учня переведено  на наступний рік навчання;
  • 1 учень навчався за інклюзивною  формою;
  • 8 учнів нагороджено Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні»;
  • 2 учні нагороджені Похвальними грамотами;
  • 16%  за результатами річного оцінювання мають високий рівень;
  • 28% за результатами річного оцінювання мають достатній рівень;
  • 53% за результатами річного оцінювання мають середній рівень

3% за результатами річного оцінювання мають початковий рівень

  • неатестованих учнів немає.

  Результати  річного  оцінювання  знань  здобувачів освіти освітнього закладу   наведено  в  таблиці:

Клас

Кількість учнів

Рівень навчальних досягнень

Примітка

Початковий

Середній

Достатній

Високий

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

5

6

0

0

3

50%

2

33%

1

17%

6

7

0

0

4

57%

3

43%

0

0

7

5

0

0

4

80%

0

0

1

20%

8

10

0

0

5

50%

3

30%

2

20%

9

8

2

26%

5

61%

1

13%

0

0

10

12

1

8%

7

59%

1

8%

3

25%

11

12

0

0

6

50%

4

33%

2

17%

Всього

60

3

5%

34

57%

14

23%

9

15%

Проаналізувавши стан успішності учнів окремо по класах, робимо висновок, що в кожному класі є резерв учнів, які б могли досягти свого основного рівня.

Одним із шляхів поліпшення якості освіти, виховання особистості, здатної до самореалізації, професійного зростання й мобільності в умовах сучасного суспільства є впровадження  вивчення профільних предметів в старшій школі. Так у 10-11 класі запроваджено вивчення української мови та літератури як профільних предметів. В  10-11 класах  також вибірково-обов’язкові предмети:  мистецтво та інформатика.

Мережа класів

Адміністрацією  та педагогічним колективом КЗ «Мажарський ліцей» проведено певну роботу щодо збереження  шкільної  мережі.

Структура контингенту

Навчальний рік

Поточний

Попередній

Кількість учнів

88

91

Загальна кількість класів:

11

11

Середня наповнюваність класів у 2022/2023 навчальному році становить 8 учнів. Основними заходами зі збереження контингенту учнів у 2022/2023 навчальному році були:

  • організація обліку дітей та підлітків  на території обслуговування;
  • контроль відвідування учнями навчальних занять;
  • організація навчання за інклюзивною формою;
  • функціонування гуртків;
  • індивідуальна робота з учнями та батьками;
  • надання закладом якісної освіти.

Аналіз руху учнів

Учнів на початок 2022/2023 навчального року

Вибуло

Прибуло

Учнів на кінець 2021/2022  навчального року

90

2

0

88

Аналіз причин руху учнів свідчить, що вони зумовлені зміною місця проживання родини або пов’язані з переїздами, закінченням ліцею.

Основними напрямами роботи щодо забезпечення  соціальної підтримки дітей пільгових категорій є виявлення, облік і створення умов для їхнього навчання, виховання й розвитку.

Робота з обдарованою молоддю

У 2022/2023 навчальному році значна увага приділялася роботі з обдарованими дітьми.

Ефективною формою роботи для реалізації, утвердження своїх здібностей є предметні олімпіади та конкурси.

У І етапі Всеукраїнських предметних олімпіад узяли участь 45 учасників 6-11-х класів, у ІІ етапі – 20 учасників.

Результати

Навчальний рік

2021/2022 н. р.

2022/2023 н .р.

Кількість

призових місць

5

7

І місце

1

2

ІІ місце

2

1

ІІІ місце

2

5

Предметних олімпіади проводилися онлайн.

У І етапі конкурсу-захисту наукових робіт учнів-членів Малої академії наук України взяла участь 1 робота (Зіновєва Даря – керівник Малиш Т.О.). Усі учасники посіли призові місця.

Результати

Навчальний рік

2020/2021 н. р.

2021/2022 н. р.

Кількість поданих робіт

1

1

Кількість

призових місць

1 (ІІІ)

1(ІІІ)

У ІІ етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика взяли участь 3 учні.

Учасниками Всеукраїнського мовно-літературний конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка в ІІ етапі стали 2 учні.

У закладі значна увага приділяється національно-патріотичному вихованню підростаючого покоління, розвитку  творчої особистості кожного учня.

Наші вихованці стали учасниками Всеукраїнського арт-челенджу «Слово, чому ти не твердая кринице!» до 150-річчя Лесі Українки.

Здобувачі освіти ліцею беруть участь у різноманітних конкурсах, за що отримують дипломи переможців.

Підводячи підсумок, слід зазначити, що робота ліцею з обдарованими дітьми виконувалася згідно плану на належному рівні.

РОЗДІЛ ІІІ. ОЦІНКА ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Протягом 2022/2023 навчального року педагогічні працівники закладу працювали над науково-методичною темою у наступних методичних об’єднаннях:

  • початкових класів;
  • класних керівників;
  • та творчій групі вчителів-предметників

Аналіз роботи методичних об’єднань та творчої групи вчителів-предметників засвідчує, що основну увагу вчителі приділяли підвищенню фахової майстерності, розвитку власної творчої особистості, спільному вирішенню завдань щодо втілення сучасних інновацій та педагогічних технологій, сприяли творчому підходу до реалізації ідей програм з кожного предмета на забезпечення, засвоєння й використання найбільш раціональних методів і прийомів навчання та виховання школярів. На засіданнях методичних об’єднань та творчої групи вчителів-предметників розглядались, зокрема, такі питання:

    • виконання Державних стандартів освіти;
    • вивчення й реалізація основних положень нормативних і директивних документів про освіту;
    • опрацювання методичних рекомендацій щодо вивчення базових дисциплін у 2022/2023 навчальному році;
    • методика організації та проведення сучасного уроку в дистанційному форматі;
    • використання інтерактивних технологій як засіб підвищення ефективності уроку;
    • формування предметних компетентностей в учнів;
    • робота з творчо обдарованою молоддю, залучення до участі в різноманітних конкурсах, олімпіадах, робота в Малій академії наук при Харківському територіальному відділенні;
    • вивчення ефективного педагогічного досвіду вчителів.

Робота методичних об’єднань та творчої групи вчителів-предметників була спланована, засідання проводилися на належному рівні з обговоренням науково-теоретичних питань і практичної діяльності вчителів.

Методична рада закладу освіти забезпечувала планування, керівництво та аналіз методичної роботи протягом року. Майстерність учителів здійснювалася через постійне самовдосконалення, вивчення ефективного досвіду вчителів України та своїх колег шляхом самоосвіти та через участь у роботі методичних об’єднань, семінарах, виконанні особистих творчих планів.

Педагоги закладу освіти є активними членами вебспільноти освітян, працюючи на таких платформах, як «Всеосвіта», «На урок», «Прометеус» тощо, де проходять курси, беруть участь у онлайн-вебінарах, семінарах та конференціях, створюють тести для перевірки рівня навчальних досягнень учнів. Брали участь у районному вебінарі «Учитель – агент змін»

Традиційним у закладі освіти залишилося проведення предметних тижнів та творчих тижнів учителів, які атестуються.

Питання методичної роботи з педагогічними кадрами, удосконалення професійної майстерності були предметом обговорення на засіданнях педагогічних рад,  нарад при директорі.

Аналіз підсумків навчального року дає підстави зробити висновки, що порівняно з минулим навчальним роком зріс рівень фахової майстерності педагогів. Педагогічний колектив ліцею в процесі своєї діяльності реалізував мету виховання, навчання та розвитку дітей, поставлену на початку навчального року.

Разом з тим в організації методичної роботи багато невирішених проблем, суттєвих недоліків:

•         недостатня роль педагогів в організації цілеспрямованої роботи зі здібними учнями з підготовки шкільних команд до участі в районному  та обласному етапах учнівських олімпіад, конкурсах різних рівнів;

•         педагоги залишаються інертними до публікацій методичних розробок у фахових виданнях;

•         потребує покращення робота по залученню вчителів до участі у у конкурсі «Учитель року».

Виховна робота

Виховна робота в 2022/2023 навчальному році була
спрямована на реалізацію Законів України «Про освіту», «Про повну загальну
середню освіту», Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів
загальноосвітніх навчальних закладів України, Концепції національно -
патріотичного виховання, державних національних програм та виховної
проблеми школи Формування морально-духовної життєво-компетентної особистості, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал»,  
Листа МОНУ «Про здійснення превентивних заходів серед дітей та молоді в умовах воєнного стану в Україні » від 1305.2022 р. No 1/5119-22, Листа МОНУ «Про забезпечення психологічного супроводу учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні» від 29.03.2022 р. No 1/3737-22

  Педагоги ліцею працювали над вихованням в учнів ціннісного
ставлення до держави і суспільства, до праці, до природи та інших основних
ціннісних орієнтирів, приділяючи особливу увагу національно-патріотичному
вихованню, використовуючи всі можливості онлайн-простору в умовах
воєнного стану.

Організація виховної роботи під час воєнного стану в закладі проводилась онлайн.

Організація освітнього процесу в умовах воєнного стану потребувала іншого змісту та підходів до проведення виховної роботи. Основним цільовим напрямом було забезпечення безпекової складової здоров’я особистості, забезпечення її фізичного, психічного, соціального і духовного благополуччя.

У закладі склалася така система виховної роботи,  що передбачала розв’язання таких завдань виховної системи:

  • Виховувати дитину як громадянина країни, національно свідомого, життєво і соціально компетентного, здатного здійснювати самостійний вибір і приймати відповідні рішення у життєвих ситуаціях.
  • Сприяти зростанню творчого духовного потенціалу особистості, розкриттю здібностей на кожному з виховних етапів.
  • Розвивати дитяче самоврядування як осередок самореалізації громадянського виховання.
  • Стимулювати саморозвиток, самовиховання, самоосвіту учнів та розвиток їх життєтворчої компетентності через участь у реалізації проектів соціального та благодійного напрямків.
  • Створювати умови для розвитку життєтворчої компетентності учнів.
  • Впроваджувати оптимальні методи, форми, засоби, що сприяють формуванню в учнівської молоді основ життєтворчості; розширення можливостей компетентного вибору особистістю свого життєвого шляху
  • Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації.

Для  реалізації завдань виховної роботи в закладі освіти був розроблений план виховної роботи, який є додатком до річного плану ліцею  та плани виховної роботи класних керівників.

У сучасних умовах патріотичне виховання молодого покоління набуває особливої актуальності, тому патріоричне виховання є важливою складовою загального виховного процесу. Тому для співпраці зі здобувачами та батьками залишились раніше створені групи у Viber. Виховна робота під час військового стану проходила у формі відеоуроків, спілкування, обговорення цікавих постерів, інтернет-конкурсів, перегляду суспільних проєктів, онлайн змагань.

Відповідно до Указу Президента України №143/2022 «Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії росії проти України» у закладі щоденно о 9.00 проводиться загальнонаціональна хвилина мовчання

Значну увагу протягом року приділяли роботі Ради профілактики правопорушень, профілактиці булінгу.  Усі заходи сприяють поліпшенню умов навчання, розвитку та виховання дітей. Зі здобувачами освіти, схильними до пропусків навчальних занять без поважних причин, проводиться планомірна робота щодо охоплення їх навчанням та позаурочною діяльністю.

Приділялася увага роботі з попередження наркоманії, алкоголізму, боротьбі з тютюнопалінням серед неповнолітніх. З метою профілактики та пропаганди здорового способу життя, боротьби з наркоманією та СНІДом, відповідно до річного плану роботи проводилися тематичні виховні заходи.

У зв’язку з воєнними діями та оголошеним військовим станом у країні та необхідністю евакуюватися з небезпечних регіонів питання контролю за дітьми стало особливо гостро. Класними керівниками налагоджений тісний контакт з кожною сім’єю.

Проводилася цілеспрямована профілактична робота з безпеки життєдіяльності з учасниками навчально-виховного процесу.

На період запровадження воєнного стану в Україні (Указ №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні»)  на постійній основі проходить інформування учасників освітнього процесу та працівників (олайн зустрічі, хвилинки спілкування) про способи та методи захисту, а також дії у зоні можливої надзвичайної ситуації. Також вчителем  предмета «Захист України»  Кругловим О.М. розповсюджуються корисні поради від UNICEF Ukraine «Важливо, як ніколи», «Дітям про вибухонебезпечні предмети»; ДСНС України «Мінна безпека. Що потрібно знати та виконувати». Дані матеріали можна знайти на сайті закладу.

        Важлива роль у правовому та превентивному вихованні здобувачів освіти належить курсам «Основи правознавства» та «Громадянська освіта»,  у процесі вивчення яких вони знайомляться з фундаментальними цінностями сучасного світу: демократія, свобода, повага гідності та прав людини, солідарність, що є базовою умовою демократичного розвитку суспільства та  громадян, які володіють уміннями здійснювати зважений і раціональний вибір, критично мислити та аналізувати інформацію, розуміють роль і значення права, толерантно ставляться до думок інших, активно цікавляться суспільним, політичним та економічним життям з усіма галузями права, здобувають знання, вміння і навички в системному вигляді.

      З метою забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони дитинства, недопущення деструктивної поведінки здобувачів освіти у кризових та конфліктних ситуаціях, попередження негативних проявів серед

неповнолітніх та профілактики суїцидальної поведінки у дитячому середовищі, формування навичок стресостійкості, конструктивного розв’язання проблем, безпечної поведінки та попедження самогубств серед

здобувачів освіти в закладі освіти соціальним педагогом розроблено та реалізовано план заходів.

      За планом виховної роботи проводяться різноманітні заходи  з реалізації Концепції національно-патріотичного та громадянського виховання в закладі освіти, зокрема:

  • заходи до Дня незалежності України;  Дня  партизанської слави, Дня захисника та захисниць України, Дня визволення України від фашистських загарбників,  Дня Гідності і Свободи, Дня пам’яті жертв голодомору, Дня збройних сил України, Дня вшанування захисників Донецького аеропорту  Дня Соборності, Дня пам’яті жертв Голокосту, Дня пам’яті героїв, що полягли під Крутами, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Дня Героїв Небесної Сотні, Дня початку повномасштабного вторгнення росії на територію України, Дня єднання, Дня українського Добровольця, Дня початку антитерористичної операції на сході України, Дня визволення в'язнів нацистських концтаборів, Дня пам'ятi та примирення, Дня Героїв тощо.
  • Всеукраїнська акція «Засвіти свічку», Акція пам’яті  «Запали свічку пам’яті за загиблими унаслідок збройної агресії рф».
  •  Челендж «Хустку одягаю – перемогу закликаю» до Дня Української хустки, відеочелендж «Дякую ЗСУ за мирне небо», відеочелендж  «#UAразом, об’єднані Україною» (до Дня єднання), Флешмоб «Вишиванка – мій генетичний код» (до Дня Вишиванки),
  • Проведено конкурси малюнків та плакатів на різну тематику
  • Уроки звитяги 
  • Заходи до дня державного герба та гімну України.
  • Заходи до Міжнародний день визволення в'язнів нацистських Концтаборів, зокрема проведена учнівська конференція «Оленівка – нова Катинь»

Учнівське самоврядування ліцею регламентує свою діяльність на підставі нормативно-правових актів: Конституції України, Закону «Про освіту», «Про громадські організації», Статуту школи. У ліцеї діє учнівська держава Юнландія, яка діє згідно статуту та розроблених положень, що регламентують їх діяльність. Уся робота здійснюється за напрямками: освітній, спортивний, культурний, охорони здоров’я, інформаційний, допомоги молодшим, контролю за відвідуванням. Така форма організації учнівського самоврядування допомагає учням усвідомити себе членами суспільства, вчить умінню жити у колективі, нести відповідальність за свої вчинки. Мета і завдання втілюються через різноманітні заходи: конкурси, проекти, виставки, інтелектуальні ігри тощо.

Про хід і результати освітнього процесу батьки здобувачів освіти дізнаються через батьківський чат y VIBER, HUMAN,  сайт закладу освіти та Фейсбук сторінку ліцею, які систематично наповнюються та оновлюються.                          Протягом року здобувачі освіти ліцею приймали участь у районних та обласних, всеукраїнських  конкурсах,  за що відзначені грамотами, подяками та дипломами.

Слід, також, відзначити певні проблемні моменти, що виникали протягом року в організації та реалізації плану виховної роботи:

  1. Не всі вчителі школи включились в активну роботу з учнівським самоврядуванням.
  2. До проведення загальношкільних заходів не включилися деякі класні керівники (Петренко С.Д., Круглов О.М., Тертишна О.В.)

 

РОЗДІЛ ІV. УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ  ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Як керівник закладу освіти розумію, що якість діяльності неможлива без розуміння шляхів розвитку закладу освіти. Цілі розвитку та основні кроки задля їх досягнення формулюються у Стратегії розвитку, що містить визначення цінностей, які сповідує заклад.

Створена Стратегія розвитку закладу включає у себе реалізацію  протягом п’яти років наступних проєктів:  

Напрям: Освітнє середовище

    • Проєкт  «Єдиний інформаційний простір»
    • Проєкт «Заклад освіти – толерантне середовище. Стоп булінг»
    • Проєкт «Профільна середня освіта»

Напрям: Система оцінювання здобувачів освіти

    • Проєкт «Інновації в новій українській школі»
    • Проєкт «Обдарована дитина»

Напрям: Педагогічна діяльність педагогічних працівників

    • Проєкт «Учитель – агент змін»»

Управлінські процеси

    • Проєкт «Кадрове забезпечення освітнього процесу»
    • Проєкт Навчально-матеріальна база ЗЗСО»

що дасть змогу скерувати педагогів до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, задоволення освітніх потреб молоді, створення розвивального середовища, у якому б реалізувалася сучасна модель випускника, особистості, що володіє технологіями усного та письмового спілкування українською та  іноземною мовами, комп’ютерними технологіями.

Протягом 2022/2023 навчального року заклад освіти працював на основі Державних стандартів повної загальної середньої освіти:

- на рівні початкової освіти (в 1-4 класах) – Державного стандарту початкової освіти (затвердженого Постановою КМУ від 21 лютого 2018 року № 87);

- на рівні базової середньої освіти: в 5 класах – Державного стандарту базової середньої освіти (затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 р. № 898); в 6-9 класах – Державного стандарту 2 базової та повної загальної середньої освіти (затвердженого Постановою КМУ від 23 листопада 2011 року №1392);

- на рівні профільної середньої освіти (в 10-11/12 класах) – Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти (затвердженого Постановою КМУ від 23 листопада 2011 року №1392).

Державного стандарту дошкільної освіти в Україні у новій редакції, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 12 січня 2021 №33 та визначено Базовий компонент дошкільної освіти,

Типових освітніх програм для закладів загальної середньої освіти

 на рівні початкової освіти: Типової освітньої програми для учнів 1-2 класів закладів загальної середньої освіти, розробленої під керівництвом О. Я. Савченко (затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 12.08.2022 № 743), Типової освітньої програми для учнів 3-4 класів закладів загальної середньої освіти, розробленої під керівництвом О. Я. Савченко (затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 12.08.2022 № 743),

на рівні базової середньої освіти: у 5 класах – Типової освітньої програми для 5 – 9 класів закладів загальної середньої освіти (затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 19.02. 2021 № 235), у 6 – 9 класах – Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня (затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04. 2018 № 405); 

на рівні профільної середньої освіти – Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня (затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04. 2018 № 408 у редакції наказу Міністерства Реалізація інваріантної та варіативної складових навчального плану здійснювалась за  програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України.

Варіативна частина  навчального плану в 2022/2023 навчальному році була спланована на врахування побажання учнів, запитів батьків, кадрове та навчально-методичне забезпечення. Години варіативної складової використані для поглибленого та допрофільного навчання, курсів за вибором, факультативів з метою надання якісної освіти.

У 2022/2023 навчальному році навчальний заклад працював за річним планом, затвердженим за засіданні педагогічної ради №1 від 31.08.2022 року, що включав розділи із управлінської діяльності, навчально-виховної, навчально-методичної та виховної робіт, контрольно-аналітичну та фінансово-господарську діяльність закладу.

На даний час адміністрація  закладу освіти працює над розробленням річного плану роботи школи на 2023/2024 навчальний рік, з проєктом якого вже ознайомлений педагогічний колектив закладу (протокол засідання педагогічної ради №13 від 10.06.2023 року). Річний план  роблений відповідно до Стратегії розвитку та освітньої програми, є основним робочим документом для організації повсякденної діяльності закладу освіти впродовж навчального року та передбачає реалізацію чотирьох основних напрямків роботи внутрішньої системи забезпечення якості освіти, а саме щодо освітнього середовища, системи оцінювання освітньої діяльності учнів, системи педагогічної та управлінської діяльностей. Стратегія розвитку закладу має реалізовуватися через систему планування.

Для здійснення самооцінювання якості освітньої діяльності у закладі освіти розроблена внутрішня система забезпечення якості освіти (протокол засідання педагогічної ради №6 від 26.11.2021 року), що включає критерії, правила і процедури оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників та здобувачів освіти, управлінської діяльності керівних працівників закладу освіти, систему та механізм забезпечення академічної доброчесності, інклюзивного навчання тощо. Моніторинг освітньої діяльності протягом 2022/2023 навчального року здійснювався шляхом вивчення системи роботи  вчителів, що атестувалися, моніторингові дослідження навчальних досягнень учнів за І семестр, за рік, по класах, з предметів (математика, українська мова та література, фізична культура, захисту України, основи здоровя). Протягом навчального року вивчався стан ведення класних журналів, щоденників, здійснювалася перевірка ведення зошитів На основі перевірки складені аналітичні довідки, що підшиваються та зберігаються. Зроблено аналіз роботи закладу під час дистанційного навчання.

Особливу увагу, як керівник, хочу звернути на фінансове та матеріально-технічне забезпечення закладу. Протягом 2022/2023 навчального року та у період літніх канікул  у закладі здійснені наступні ремонтні роботи:

  1. Пофарбовано спортивний майданчик ліцею та ігрову площадку дошкільної групи.
  2. Придбано бензокосу.
  3. Виділено бензин для косіння.
  4. Придбано друкарський папір.
  5. Виділено кошти для комп’ютерного класу для придбання МК
  6. Зроблено косметичне фарбування дверей, плінтусів, фасадних дерев’яних поверхонь.

Хочу зазначити, що ліцей працює в режимі стабільності, ліміти на використання електроенергії та твердого палива не перевищено. Забезпечені твердим паливом на наступний рік.  Проте, на сьогодні залишається багато нагальних проблем, які необхідно вирішити. Адміністрація закладу постійно вивчає потреби учнів та працівників і доводить до відома засновника запити для задоволення потреб закладу освіти та відстежує їх реалізацію.

Для успішної роботи та конструктивної взаємодії здобувачів освіти, їх батьків, педагогічних та інших працівників закладу освіти важливе значення має створення сприятливого психологічного клімату у колективі. Психологічний клімат у закладі освіти є визначальним чинником для створення комфортних умов для здобувачів освіти та педагогічних працівників. Завжди схиляюся до конструктивного вирішення конфліктів задля прийняття рішення, яке задовільнятиме учасників конфлікту.

Однією з важливих складових управлінського процесу є безумовне виконання вимог статті 30 Закону України «Про освіту», яка визначає перелік обов’язкової інформації, яку заклад має оприлюднювати. У нашому  закладі освіти створений та активно функціонує офіційний сайт, де є відкритий доступ до вищезгаданої публічної інформації, що знаходиться у рубриці «Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти». Сайт закладу постійно оновлюється, висвітлює події, які відбуваються у житті ліцею, є одним із інструментів організації дистанційного навчання. Шкільне життя закладу висвітлюється також на офіційній Facebook-сторінці закладу, в Інстаграм, що є більш популярною серед учнів та батьків.

Кадрова політика  спрямована на забезпечення закладу освіти кваліфікованими педагогічними та іншими працівниками. Протягом 2022/2023 навчального року заклад освіти був забезпечений кадрами на 100%

На даний час вакантними у нас залишаються посади для технічного персоналу:  дієтсестра  (0,5 ставка), Река М.М. пройшла курси підвищення кваліфікації (в разі відновлення очного навчання буде прийнята на роботу)

Рівень педагогічної майстерності

«Спеціаліст вищої категорії» – 7

«Спеціаліст І категорії» – 5

«Спеціаліст ІІ категорії» – 1

«Спеціаліст» – 2

«Бакалавр» - 1

«Молодший спеціаліст» - 2

«Старший учитель» – 4

 «Відмінник освіти України» – 1

          

Педагогічний стаж педагогічних працівників

№ п/п

Стаж роботи

Учителі

1

до 3-х років

2

2

4-10 років

5

3

11-20 років

3

4

Понад 20 років

8

Віковий склад педагогічних працівників

№ п/п

Вік педагогічних працівників

Учителі

1

до 30 років

2

2

31-40 років

6

3

41-50 років

2

4

51-60 років

6

5

61 і більше років

2

        

Підвищення педагогічної майстерності у 2022/2023 навчальному році

 

№ п/п

Вид діяльності

Учителі

1

Курсова перепідготовка на базі КВНЗ «ХАНО»

18

2

Атестація (всього)

у тому числі:

- підтвердили кваліфікаційну категорію

- підвищили тарифний розряд

- не підтвердили кваліфікаційну категорію

- підвищили кваліфікаційну категорію

- підтвердили педагогічне звання:

             «старший вчитель»

3

2

1

-

2

У ході атестації педагогічних працівників було проведено тижні педагогічної майстерності вчителів, де педагоги демонстрували свої надбання, ділилися досвідом роботи з колегами.

Підтвердили кваліфікаційну категорію й педагогічне звання Явор Вікторія Станіславівна, Петренко Світлана Дмитрівна (спеціаліст вищої категорії, педагогічне звання «старший учитель»), присвоєно «спеціаліст І категорії» Зинов’євій Марині Сергіївні.

Адміністрація  закладу сприяє підвищенню кваліфікації педагогічних працівників, розроблений перспективний план підвищення кваліфікації та план підвищення кваліфікації на рік. Планові курси педагогічні працівники проходять на базі КВНЗ «ХАНО», педагоги закладу освіти є активними членами вебспільноти освітян, працюючи на таких платформах, як «Всеосвіта», «На урок», «Прометеус», «Едера» тощо, де проходять курси, беруть участь у семінарах та конференціях, розміщують власні методичні матеріали, створюють тести для перевірки рівня навчальних досягнень учнів.

При проведенні атестації адміністрація ліцею приділяє належну увагу моральному заохоченню педагогічних працівників, представляючи їх до нагородження грамотами різного рівня. Також 2 педагогічних працівників представлені до нагородження грамотами з нагоди Дня працівників освіти 2022 року.

Щороку, з нагоди Дня працівника освіти відповідно до Положення про преміювання педагогічних працівників відбувається преміювання усіх педагогічних працівників в розмірі до одного посадового окладу. Також згідно статті 57 Закону України «Про освіту» щодо виплати педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання покладених на них обов’язків педагогічні працівники отримують  матеріальне заохочення у кінці календарного року.

ЗБЕРЕЖЕННЯ І ЗМІЦНЕННЯ ЗДОРОВ'Я УЧНІВ ТА ПРАЦІВНИКІВ.

Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази.

Вчителі   щорічно проходять поглиблений медичний огляд. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка,  які реєструються і зберігаються у закладі. Порушень   у  проходженні   медичних  оглядів    працівниками ліцею   не  виявлялося,  всі  вони  вчасно    його  проходять.

Діти також проходять медичне обстеження. За результатами медичного огляду на початку навчального року, відповідно до цих списків видається наказ по школі. З  числа учнів формуються групи  на уроках фізичноЇ культури   згідно рекомендацій лікаря.

В класних журналах вклеєний окремий  «Листок здоров`я», в якому вказані результати медичного обстеження і рекомендації щодо занять на уроках фізичної культури

  

Діяльність бібліотеки

 Бібліотека  закладу є його обов’язковим структурним підрозділом. Біліотекар Река Марина Миколаївна

Бібліотека ліцею у 2022/2023 навчальному році забезпечувала потреби освітнього процесу в усіх його ланках, надаючи систематичну, цілеспрямовану допомогу учням в опануванні знаннями з предметів, вивчення яких передбачає шкільна програма. Саме тому бібліотека є інформаційним центром як для учнів, так і для вчителів, вихователів.

З урахуванням доцільності було організовано вилучення застарілої за змістом та фізично зношеної літератури. Через повномасштабне  вторгнення російської федерації та активні воєнні дії на території України доцільним було списання російськомовної літератури.

 На початку навчального року вчителів забезпечено навчальними програмами та навчально-методичною літературою, учнів – підручниками.

Активно співпрацювала  бібліотека і з батьками. Організовувалися бесіди з батьками, бібліотекар допомагала класним керівникам у підборі літератури для них, складала списки рекомендованої літератури на літо тощо.

Упродовж року у бібліотеці було зроблено наступну роботу:

Книжкові виставки :

- до Дня Знань «Добридень, школо!»;

- до Дня народження Т. Г. Шевченка «… не вмре, не загине!»;

- до Дня працівників освіти «Спасибі, рідні, за вашу місію подвижницьку й святу!»

- до Дня української писемності та мови «Кожному миле його слово рідне»;

- до Дня Збройних Сил України «Допоможуть ЗСУ»;

- до Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту «Не згасне пам'яті свіча»;

- до Дня Героїв Небесної Сотні «У нашій пам'яті вони назавжди залишились»;

- до 8 березня «У жінці все від Божої любові…»;

- до Дня Матері «Хай завжди буде мама!»;

- до Дня Перемоги над нацизмом у Європі «Ніколи знову!»;

- до Дня захисника України «Сила Нескорених!»;

- до Дня визволення України від фашистських загарбників «Ми даруємо вам мир»;

- до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав «Афганістан болить в моїй душі».

Тематичні полички:

1. «Вчителю на замітку»;

2. «Моя рідна сторона»;

3. «Знай своє право, дитино!»;

4. «Новеньке в літературі» (огляд нових надходжень в літературі);

5. «Рідна мова – Всесвіту основа».

Відкриті перегляди  літератури:

1.  до Дня пам’яті жертв Голодомору «Запали свічу»;

2. до Дня Соборності України «Одна, єдина, неділима Україна»;

4. до Дня Чорнобильської трагедії «Не дамо повторити».

Оформлення та ведення тематичних папок:

1.         «Державні символи України»;

2.         «У світі професій»;

3.         «ДПА/ЗНО /НМТ– важливо знати»;

4.         «Випускнику у пригоді».

Оформлення та ведення тематичних папок ювілярів видатних діячів української історії:

1. В.П. Куликівського;

2. В.О. Яворівського;

3. Ірен Роздобудько;

4. П.І. Осадчука;

5. Григорія Нудьги;

6. Василя Каразіна;

7. Миколи Міхновського;

8. Василя Ільницького;

9. Костянтина Зіньківського.

Особлива увага приділялася популяризації української літератури, літератури з питань освіти, історії і культури українського народу та поваги до рідної мови, національно-культурних і духовних надбань нашого народу. Було підготовлено усний журнал до Дня народження Григорія Савича Сковороди «Світ ловив мене, та …».

Перед бібліотекою, вчителями, вихователями було поставлено спільне завдання: навчити учнів уміло використовувати найрізноманітніші джерела інформації для задоволення їхніх освітніх потреб.

Якість цієї роботи, її ефективність залежить, у першу чергу, від того, наскільки бібліотекар знає своїх читачів, їхні запити, потреби.

Тому вивчення читацьких запитів – одна з умов результативності довідково-бібліографічної роботи бібліотеки. Вивчення та аналіз читацьких інтересів та читацьких формулярів спонукало бібліотекаря до більш відповідального, уважного та системного підходу в обслуговуванні читачів, а також до формування духовного спілкування юних читачів та їхніх наставників – педагогів і вихователів.

Упродовж навчального року постійно проводився аналіз читацьких формулярів – індивідуальний, тематичний, груповий тощо.

Таким чином, дії бібліотекаря та всього педагогічного колективу дали певні результати.

Важливим показником рівня виховної роботи є стан збереження навчальної книги. Тому пріоритетним напрямком діяльності бібліотеки та педагогічного колективу є формування в учнів дбайливого ставлення до підручників та книг.

Упродовж року велася вся необхідна документація, бібліотекар відвідувала необхідні методичні заходи.

Сторінка «Бібліотека» на шкільному сайті закладу підтримується в актуальному стані і регулярно поновлюється.

Через поширення коронавірусної інфекції COVID-19, оголошення карантину в Україні, а також після оголошення в Україні воєнного стану, відповідно до законів України «Про правовий режим воєнного стану», «Про місцеві державні адміністрації», Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану  в Україні», деякі пункти з плану роботи не були виконаними, або реалізовувалися, враховуючи санітарні норми та рекомендації, засобами дистанційного навчання.

Отже, аналіз основних показників роботи бібліотеки за минулий навчальний рік свідчить про відповідність діяльності бібліотеки запланованому змісту роботи.

Інформатизація овітнього процесу

            Відповідно до Закону України «Про Національну програму інформатизації», Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні», «Про першочергові завдання щодо впровадження новітніх інформаційних технологій», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти», Концепції розвитку дистанційної освіти в Україні, пріоритетними напрямками діяльності закладу освіти в 2022/2023 навчальному році щодо впровадження нових освітніх технологій були:

•          упровадження інформаційних та комунікаційних мультимедійних  технологій в освітній процес;

•          формування інформаційної культури учнів та педагогічних працівників, забезпечення їх інформаційних потреб;

•          удосконалення інформаційно-методичного забезпечення освітнього процесу;

•          оптимізація освітнього менеджмента на основі використання сучасних інформаційних технології в управлінській діяльності;

•          використання інформаційних технологій для розвитку дистанційного навчання.

Головною метою закладу освіти є надання нового підходу до інформатизації системи освіти, що передбачає виконання наступних складових:

- створення умов для оволодіння учнями та вчителями сучасними інформаційними і комунікаційними технологіями;

- підвищення якості навчання завдяки використанню інформаційних ресурсів Internet;

- інтенсифікація навчального процесу й активізація навчально-пізнавальної діяльності учнів;

- створення умов для широкого впровадження нових інформаційних технологій в  навчальний процес;

- підвищення ефективності управління навчальним закладом освіти.

В школі використовується програма «КУРС: Школа», яка зареєстрована (Свідоцтво ВР № 01110 от 07.08.2009) та схвалена (№ 14/18-1597 від 23.04.2010) Міністерством освіти та науки України для використання в загальноосвітніх навчальних закладах. Наша школа приєдналася до єдиної бази даних загальноосвітніх навчальних закладів. Приєдналися до бази АІКОМ.

На виконання ст.30 Закону України «Про освіту» - «Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти» створена функціонує сторінка на офіційному сайті ліцею, де розміщуються  матеріали для публічного ознайомлення. 

Діяльність соціального педагога

2.1.1. Загальна кількість здобувачів освіти/груп/дітей у 2022/2023 н.р.

Загальна кількість здобувачів освіти (без урахування дітей ЗДО/ДНЗ)

Загальна кількість груп ЗДО(ДНЗ)

Загальна кількість дітей ЗДО(ДНЗ)

88

1

16

2.5. Забезпеченість працівниками психологічної служби комп'ютером у 2022/2023 н.р.

Практичні психологи

Соціальні педагоги

К-сть працівників

місто

село (селище)

К-сть працівників

місто

село (селище)

Маю окремий ПК на робочому місці у закладі освіти

Користуюся одним ПК з іншими педагогами

Взагалі не маю доступу до ПК у закладі освіти

На сайті у закладів освіти створено кабінет практичного психолога

Маю окремий ПК на робочому місці у закладі освіти

Користуюся одним ПК з іншими педагогами

Взагалі не маю доступу до ПК у закладі освіти

На сайті у закладів освіти створено кабінет практичного психолога

Маю окремий ПК на робочому місці у закладі освіти

Користуюся одним ПК з іншими педагогами

Взагалі не маю доступу до ПК у закладі освіти

На сайті у закладів освіти створено кабінет соціального педагога

Маю окремий ПК на робочому місці у закладі освіти

Користуюся одним ПК з іншими педагогами

Взагалі не маю доступу до ПК у закладі освіти

На сайті у закладів освіти створено кабінет соціального педагога

0

0

0

1

0

0

2.9. Тематика звернень до працівників психологічної служби у 2022/2023 н.р.

№ з/п

Тематика звернень

К-сть звернень

до практичних психологів

до соціальних педагогів

З боку батьків

1.

Труднощі у навчанні

10

2.

Формування психологічної готовності дошкільників до навчання в школі

2

3.

Шляхи підвищення мотивації учнів до навчання, проблеми шкільної неуспішності

4.

Вікові та індивідуальні особливості розвитку, проблеми самооцінки дитини

5.

Адаптація дитини до нового колективу

1

6.

Асоціальні прояви у поведінці дітей

7.

Допомога дітям та сім’ям, які постраждали у військових конфліктах

8.

Допомога дітям та сім’ям, які перебувають у СЖО

9.

Психологічний та соціально-педагогічний супровід дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування

10.

Психологічний та соціально-педагогічний супровід дітей із сімей учасників АТО

11.

Психологічний та соціально-педагогічний супровід дітей із сімей внутрішньо переміщених осіб

12.

Психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивної освіти

1

13.

Профілактика шкідливих звичок (вживання наркотичних речовин, напоїв що містять алкоголь, тютюнопаління)

14.

Дитяча злочинність

15.

Торгівля людьми

16.

Домашнє насильство

17.

Булінг

18.

Взаємовідносини в системі «вчитель-учень»

2

19.

Взаємовідносини в системі «батьки-діти»

20.

Взаємовідносини в системі «педагоги-батьки»

21.

Професійне самовизначення учнів

4

22.

Дитина у віртуальному просторі. Комп’ютерна залежність

23.

Суїцидальна поведінка дітей

24.

Обдаровані діти

25.

Статеве виховання, дружба, кохання, рання вагітність

26.

Робота з дітьми «груп ризику»

27.

Емоційна підтримка, зниження рівня тривожності підчас карантину

28.

Інше

З боку педагогів

1.

Асоціальні прояви у поведінці дітей

2.

Адаптація дитини до нового колективу

1

3.

Формування психологічної готовності дошкільників до навчання в школі

1

4.

Готовність до навчання та труднощі у навчанні

2

5.

Вікові та індивідуальні особливості розвитку, проблеми самооцінки дитини

6.

Допомога дітям та сім’ям, які перебувають у СЖО

7.

Допомога дітям та сім’ям, які постраждали у військових конфліктах

8.

Психологічний та соціально-педагогічний супровід дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування

9.

Психологічний та соціально-педагогічний супровід дітей із сімей учасників АТО

10.

Психологічний та соціально-педагогічний супровід дітей із сімей внутрішньо переміщених осіб

11.

Психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивної освіти

12.

Професійне самовизначення учнів

13.

Профілактика шкідливих звичок (вживання наркотичних речовин, напоїв що містять алкоголь, тютюнопаління)

14.

«Професійне вигорання» педагогів

15.

Формування здорового способу життя

16.

Дитина у віртуальному просторі. Комп’ютерна залежність

17.

Психологічний клімат учнівського колективу, міжособистісні конфлікти

18.

Домашнє насильство

19.

Булінг

20.

Мобінг

21.

Взаємовідносини в системі «вчитель-учень»

1

22.

Взаємовідносини в системі «батьки-діти»

23.

Взаємовідносини в системі «педагоги-батьки»

24.

Суїцидальна поведінка дітей

25.

Обдаровані діти

26.

Дитяча злочинність

27.

Торгівля людьми

28.

Робота з дітьми «груп ризику»

29.

Психологічний супровід учнів під час ДПА, ЗНО, МАН тощо

30.

Статеве виховання, дружба, кохання, рання вагітність

31.

Інше

З боку дітей

1.

Труднощі у навчанні

6

2.

Самовдосконалення, розвиток власних здібностей і компетенцій

3.

Професійне самовизначення

7

4.

Допомога дітям та сім’ям, які перебувають у СЖО, в тому числі, які постраждали у військових конфліктах

5.

Психологічний та соціально-педагогічний супровід дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування

6.

Психологічний та соціально-педагогічний супровід дітей із сімей учасників АТО

7.

Психологічний та соціально-педагогічний супровід дітей із сімей внутрішньо переміщених осіб

8.

Психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивної освіти

9.

Профілактика шкідливих звичок (вживання наркотичних речовин, напоїв що містять алкоголь, тютюнопаління)

10.

Дитина у віртуальному просторі. Комп’ютерна залежність

11.

Суїцидальні роздуми дітей

12.

Взаємовідносини в системі «вчитель-учень»

2

13.

Взаємовідносини в системі «батьки-діти»

14.

Адаптація дитини до нового колективу

15.

Відсутність мотивації до навчання

16.

Психологічний клімат учнівського колективу, міжособистісні конфлікти

17.

Домашнє насильство

18.

Булінг

19.

Психологічний супровід учнів під час ДПА, ЗНО, МАН тощо

20.

Статеве виховання, дружба, кохання, рання вагітність

21.

Робота з дітьми «груп ризику»

22.

Дитяча злочинність

23.

Торгівля людьми

24.

Емоційна підтримка, зниження рівня тривожності

25.

Інше

З боку інших зацікавлених осіб, представників громадськості

1.

Допомога дітям та сім’ям, які перебувають у СЖО, в тому числі, які постраждали у військових конфліктах

2.

Психологічний та соціально-педагогічний супровід дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування

3.

Психологічний та соціально-педагогічний супровід дітей із сімей учасників АТО

4.

Психологічний та соціально-педагогічний супровід дітей із сімей внутрішньо-переміщених осіб

5.

Психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивної освіти

6.

Домашнє насильство

7.

Дитяча злочинність

8.

Торгівля людьми

9.

Психологічний клімат учнівського колективу, міжособистісні конфлікти

10.

Булінг

11.

Професійне самовизначення

12.

Самовдосконалення, розвиток здібностей та компетенцій учнів

13.

Профілактика шкідливих звичок, залежностей та формування здорового способу життя

14.

Співпраця з органами виконавчої влади, неурядовими громадськими організаціями тощо (військові комісаріати, комісія у справах дітей, ЦСССДМ та інші)

1

15.

Співпраця нацполіції та школи у сфері профілактики правопорушень

16.

Проведення спільних просвітницько-профілактичних заходів

17.

Суїцидальні тенденції серед дітей та підлітків

18.

Психологічна просвіта

19.

Профорієнтаційна робота сумісно із спеціалістом центру зайнятості

20.

Інше

2.9.1. Зведені дані щодо роботи фахівців психологічної служби за період воєнних дій у 2022/2023 н.р. (за звітний період)

№ з/п

Формат звернень

К-сть звернень

до практичних психологів

до соціальних педагогів

Робота з дітьми, сім’ями, які були переміщені (ВПО) з інших областей (вкажіть загальну кількість осіб ВПО, які отримали психосоціальну та соціально-педагогічну допомогу)

1.

Діти

2.

Батьки/законні представники

3.

Інші члени родини

1

4.

Педагогічні працівники

5.

Маломобільні групи населення (люди з інвалідністю, люди похилого віку)

Робота з дітьми, сім’ями з числа постраждалого населення (вкажіть загальну кількість осіб з числа постраждалого населення, які отримали психосоціальну та соціально-педагогічну допомогу)

1.

Діти

2.

Батьки/законні представники

3.

Інші члени родини

4.

Педагогічні працівники

5.

Маломобільні групи населення (люди з інвалідністю, люди похилого віку)

2.10. Зведені дані щодо роботи працівників психологічної служби у 2022/2023 н.р. з дітьми

Напрями роботи Фахівці

Індивідуальна діагностика, охоплено осіб

Групова діагностика, соціально-психологічні/ педагогічні дослідження, охоплено осіб

Консультування (індивідуальне), охоплено осіб

Консультування (групове), охоплено осіб

Профілактика (індивідуальна), охоплено осіб

Профілактика (групова), охоплено осіб

Корекційна (індивідуальна), охоплено осіб

Корекційна (групова), охоплено осіб

Навчальна діяльність (охзоплено осіб)

Проведення ділових ігор, тренінгів, охоплено осіб

Звязки з громадськістю, охоплено осіб

Просвіта, охоплено осіб

практичні психологи

соціальні педагоги

71

13

6

47

18

1

2.11. Зведені дані щодо роботи працівників психологічної служби у 2022/2023 н.р. з батьками та педагогами.

Напрями роботи Фахівці

Індивідуальна діагностика, охоплено осіб

Групова діагностика, соціально-психологічні/ педагогічні дослідження, охоплено осіб

Консультування (індивідуальне), охоплено осіб

Консультування (групове), охоплено осіб

Профілактика (індивідуальна), охоплено осіб

Профілактика (групова), охоплено осіб

Корекційна (індивідуальна), охоплено осіб

Корекційна (групова), охоплено осіб

Навчальна діяльність (охзоплено осіб)

Проведення ділових ігор, тренінгів, охоплено осіб

Звязки з громадськістю, охоплено осіб

Просвіта, охоплено осіб

З педагогами

практичні психологи

соціальні педагоги

5

16

З батьками

практичні психологи

соціальні педагоги

20

14

Діяльність дошкільного підрозділу

Роботу з дітьми здійснювалася відповідно до освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина». Освітній процес реалізовувала за принципом інваріативності та варіативності, намагалася інтегрувати різні види діяльності та тісно пов’язати їх з реаліями життя, потребами та інтересами сучасних дітей. Завдання підбирали, враховуючи своєрідність експериментальної (різновікової групи), так щоб вони відповідали віковим особливостям дітей. Систематично в мережі  Viber надсилала для дошкільнят до спільної групи «Капітошка» такі види робіт:

  Відео занять, завдань,дидактичних ігор: «Загадкові професії»  (https://www.youtube.com/watch?v=fqnMIs7mUdс), «страви української кухні для дітей» (https://www.youtube.com/watch?v=pMHE0BCLIEo), « Геометричні фігури для дітей» (https://www.youtube.com/watch?v=f9mt5NudSTc) , «Про здоров’я та гігієну» (https://www.youtube.com/watch?v=Xh2jkJhg5xE), «Вітаміни для дитини» (https://www.youtube.com/watch?v=x93JAJHiKZE), «Склад числа» (https://www.youtube.com/watch?v=rlperzokzZk), «Звук та буква А (https://www.youtube.com/watch?v=PFGYilmh-WQ),

Роботу з батьками теж реалізовувала через спільну групу «Капітошка» у вищезазначеній мережі. Щоденно надавала консультації батькам щодо виконання завдань. Також рекомендували батькам ознайомитись із порадами різного змісту: харчування, цивільного захисту, виховання, стресу та подолання його наслідків.

Підготували відео  для дошкільнят «До дня захисту дітей»,  «День матері», «Екодія на захист первоцвітів», «Великдень», флешмоб «Добро переможе», «Щаслива лапа», «Міжнародний день рідної мови», «Українська хустка», «Привітання до дня виховатля».

 Матеріал опублікувала на сторінці Фейсбук закладу.

Волонтерська діяльність

Волонтерська діяльність – добровільна, соціально спрямована діяльність, що здійснювалася нашим колективом протягом року.

Волонтерська допомога була спрямована  на допомогу Збройним Силам України під час дії воєнного стану у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

Як директор ліцею у роботі з працівниками дотримуються партнерського стилю керівництва. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва в закладі наявне творче вирішення справ; переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей – шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе. У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідно їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей.

Висловлюю щиру подяку за співпрацю: учням – за бажання вчитися, учителям — за творчість, за любов до своєї професії; батькам — за допомогу, розуміння, підтримку і сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю; технічному персоналу за їх щоденну працю, за чистоту в закладі освіти та на території ліцею. Я вірю в наш  заклад освіти, захоплююся його талановитими особистостями: учнями, вчителями, випускниками, які примножують справу нашого ліцею.

Comments:
Only authorized users can leave comments.